Egyesületek, Non-profit szervezetek

Medgyesegyházi "Nebulókért" Alapítvány

Medgyesegyházi nebulókért alapítvány

Cím: 5666 Medgyesegyháza, Luther utca 7. sz.

A kuratórium elnöke: Gácsér Béláné

Telefonszám: 06-68/440-017

Email cím: medgyesinebulo@freemail.hu

Internet: http://medgyesinebulokert.hu

"Boldog Otthon" Alapítvány

Boldog Otthon Alapítvány

Cím: Medgyesegyháza, Zsilinszki utca 57.

Képviselő: Baloghné Süli Beáta Anikó

Cél: A családok testi-lelki egészségéért, gyermekeik boldogságáért kíván tenni az alapítvány.

A Románság Hagyományaiért és Jövőjéért

Képviselő: Sütő Mária Márta

Cél: A román nemzetiség anyanyelvének, hagyományainak megőrzése, fejlesztése, nemzetiségi jogok védelme, politikai képviselet, közösségek oktatási és kulturális tevékenységének fejlesztése.

Dél-Alföldi Innovációs Tanári Egyesület "fa"

Cím: Medgyesegyháza, Rákóczi u. 1.

Képviselő: Boldog Krisztina Anikó

Cél: A pedagógia munkában fellelhető újszerű folyamatok, mintaprogramok kialakítása, megvalósítása az oktatás segítségével a foglalkoztatáspolitika segítése.

Horgász Egyesület Csabaszabadi

Cím: Medgyesegyháza, Sport u. 8.

Képviselő: Zana Mihály

Cél: Biztosítani az egyesület tagjai számára a kulturált és hasznos szabadidő eltöltését. Biztosítani az egyesület tagjai számára Csabaszabadi község területén a horgászás lehetőségét. Az egyesület tagjainak egymást ismerő és segítő közösséggé szervezése.

Hubertus Vadásztársaság

Cím: Medgyesegyháza, Dózsa György u. 4.

Képviselő: Horváth András

Cél: A jogszabályok, szabályzatok megtartásával és megtartatásával, a népgazdaság érdekeivel összhangban, korszerű vadgazdálkodással és példás egyesületi élettel tagjai részére kulturális vadászati lehetőséget biztosítson.

Kertészek Földje Akciócsoport Egyesület

Kertészek földje

Képviselők:

• Ruck Márton elnök
  • Bozó József alelnök
  • Kerekes Gábor alelnök
  • Szél Adrián munkaszervezet-vezető

Cél: A vidéki gazdaság fejlesztése, vidékfejlesztés, foglalkoztatás elősegítése, közösségi terek, rendezvények támogatása

Internet: http://www.kerteszekfoldje.hu/

Közösség a Jövőért Közhasznú Egyesület

Képviselő Molnár József

Cél: A környezet-, a természet-, az egészség-, az épített környezet védelme, sport, kulturális, oktatási, nevelési, és képzési feladatok ellátása.

Medgyesegyháza és Bánkút Mozgáskorlátozottak Egyesülete

Cím: Medgyesegyháza, Kossuth tér 2.

Képviselő: Szabó Györgyné

Cél: Egészségmegőrzés, esélyegyenlőség biztosítása, szociális tevékenység, rehabilitáció, érdekképviselet.

Medgyesegyháza Sportegyesület

Medgyesegyháza sportegyesület

Cím: Medgyesegyháza, Kossuth tér 1.

Képviselő: Rusz István

Cél: Rendszeres sportolás, versenyzés, testedzés, felüdülés biztosítása, az ilyen igények felkeltése, tagjainak nevelése, a társadalmi öntevékenység és a közösségi élet kibontakoztatása.

Medgyesegyházi Zöld Kéz Környezet- és Műemlékvédelmi Egyesület

Cím: Medgyesegyháza, Kossuth tér 1.

Képviselők:

• Dr. Karsai Ervin elnök
  • Serfőző Sándor titkár

Cél: A természeti környezetünk védelme, ápolása. A civilizáció környezetromboló hatásának ellensúlyozása, az emberibb környezet megteremtése.

Otthon Gondoz-Lak Szociális Közhasznú Egyesület

Cím: Medgyesegyháza, Dózsa György u. 40.

Képviselő: Csuta Ildikó

Cél: Az idős koruknál fogva vagy betegségük miatt gondozásra szoruló emberek legteljesebb és legboldogabb életének elősegítése az egyesületi tagságtól függetlenül. az otthonukban maradó, idős korukban segítségre szoruló emberek házi gondozása. Idősek közösségének szervezések, a családok támogatása, társadalmi integrációjuk segítése.

Medgyesegyházi Varázserdő Alapítvány

Székhely: 5666 Medgyesegyháza, Hősök u. 2.

Telefonszám: 68/440-865

E-mail: mvalapitvany@gmail.com

Alapító: Balogné Süli Beáta

Vezető: Varga Jánosné

Az alapítvány célja: A Medgyesegyházi Varázserdő Óvodában folyó korszerű, színvonalas nevelés körülményeinek tárgyi és személyi feltételeinek javítása, fejlesztése. A minőségi munka érdekében a működési feltételek javítása, tárgyi eszközök beszerzése, berendezések korszerűsítése a gyerekek képességeinek sokoldalú fejlesztéséhez anyagi feltételeinek megteremtése, közösségi rendezvények támogatása. A lehetőségekhez képest szeretnénk a céljainkat szolgáló pályázatokon való részvételhez szükséges önerőt biztosítani.