(Baross, Báthori, József Attila és Szabadság utcák felújítása)

A pályázati felhívás címe: Önkormányzati tulajdonú belterületi közutak fejlesztése a komplex programmal kezelendő LHH kistérségben

A pályázat címe: A "Helyi- és átmenő forgalom közlekedési hálózatának korszerűsítése - Medgyesegyháza - Dél"

Azonosítószáma: DAOP-3.3.1/D-2010-0007

Benyújtva: 2010. március 3-án a Dél-alföldi Regionális Fejlesztési Ügynökség nonprofit Kft-nek

Döntés: 2010. április 26.

A beruházás összköltsége: 233.333.781 Ft, amelyből a pályázat terhére elszámolható összeg: 221.667.091 Ft, ez 95%-os támogatást jelent.

A pályázat tartalma számokban avagy "mit élvez a lakosság a beruházás után":

• A fejlesztésnek köszönhetően a Baross utcában 854 m hosszú, a Báthori utcában 558 m hosszú, a  József Attila utcában 826 m hosszú, a Szabadság utcában 826 m hosszú szilárd burkolatú út szélesítése, burkolaterősítése valósult meg.
  • A Báthori utca nem szilárd burkolatú szakaszán 151 m hosszú új út épült meg.
  • A Baross, a József Attila és a Szabadság utca páratlan oldali járdája összesen 2451,5 m hosszban, a Báthori u. páros oldali járdája 693,9 m hosszban újult meg.
  • A Baross utcában a kétoldali csapadékvíz árok felújítása is megtörtént.

A közbeszerzési eljárás lefolytatása után 2010 őszén megindultak a Medgyesegyháza Szabadság, Báthori, Baross és József Attila utcai járda és útkorszerűsítési munkálatai. A tél beköszönte előtt a munkálatok hozzávetőlegesen 60%-a elkészült. Tavasztól a mostoha időjárási körülmények megszűntével a Swietelsky Kft. és a Fehér és Fehér Kft.-ből alakult SW konzorcium folytatta a munkálatokat. A projekt befejezése 2011. május végére tehető.