Kerékpározással a környezettudatosságért Medgyesegyháza Városában

Kerékpározással a környezettudatosságért

"Kerékpározással a környezettudatosságért Medgyesegyháza Városában"

Projekt leírás (általános leírás, műszaki adatok)

„Medgyesegyháza Város Önkormányzata a KEOP 6.2.0/A/09-2011-0040 jelű pályázat keretében az Európai Unió támogatásával, az Európai Regionális Fejlesztési Alap társfinanszírozásával egy összesen 100 (80+20) férőhelyes kerékpár tároló kialakítását valósította meg a Schéner Mihály Nevelési és Oktatási Központ területén.”

Kedvezményezett neve és elérhetősége

Medgyesegyháza Város Önkormányzata 5666

Medgyesegyháza, Kossuth tér 1.

Közreműködő szervezet neve és elérhetősége

Energia Központ Nonprofit Kft., 1134 Budapest, Váci út 45. A/6.

A pályázat felhívás címe

A pályázat összköltsége

9.999.031,- Ft. Ebből a saját forrás 5%, azaz 500.000,- Ft. EU-s támogatás 95%, azaz 9.499.031 Ft.

Medgyesegyháza Város Önkormányzata pályázatot nyújtott be a Környezetvédelmi és Vízügyi Minisztérium Fejlesztési Igazgatóság, mint Környezet és Energia Operatív Program Közreműködő Szervezet, a 2009. évben meghirdetett Fenntarthatóbb életmódot és fogyasztási lehetőségeket népszerűsítő, terjedésüket elősegítő mintaprojektek című kiírására.

Pályázatunk elbírálásra került, és ennek alapján a Nemzeti Fejlesztési Ügynökség, támogatásban részesíti.

A beruházás során három kerékpártároló került megépítésre, egy a Jókai utcai iskolában, mely egy 20 férőhelyes tároló, kettő nagyobb, 40 férőhelyes, pedig a Luther utcai iskola udvarán a lapostetős épület valamint a technika terem mellett. A két 40 férőhelyes tároló kamerás lopásvédelemmel van ellátva. Ezen túl felújításra került még a sportcsarnok női öltözője és ennek vizesblokkja. Az ünnepélyes átadásra 2011. augusztus 5.-én 10.00 órakor került sor, a Dinnyefesztivál nyitó programjának részeként.