Medgyesegyháza Közlekedésének Korszerűsítése

(Petőfi és Moravszki utcák felújítása)

A pályázati felhívás címe: Önkormányzati tulajdonú belterületi, valamint Önkormányzati külterületi közutak fejlesztése

A pályázat címe: Medgyesegyháza közlekedésének korszerűsítése

Azonosítószáma: DAOP-3.1.1/B-08-2008-0043

Benyújtva: 2009. február 3.

A beruházás összköltsége: 40.747.096 Ft

A projekt indokoltsága:

A lakossági közmeghallgatásokon egyre gyakrabban felmerült az igény, hogy az egykor balesetveszélyes Moravszki valamint Petőfi utca útburkolatát felújítsák, kiszélesítsék. Mindkét utca a település fontos bekötő illetve gyüjtő útja.

A Moravszki utca fontos elkerülő útként szolgál városi rendezvények alatt, valamint néhány szolgáltató intézmény és a sportpálya is ezen az utcán található.

A Petőfi utca a település egyik fontos bekötő útja. Jelentős a mezőgazdasági és tehergépjármű forgalom, ezért kiemelten fontos a kétirányú biztonságos forgalom biztosítása.

A beruházás célja, azaz mit érez a lakosság a pályázat megvalósítása után:

A fejlesztés közvetlen célja a Petőfi és Moravszki utcákban az útburkolat megerősítése meleghengerelt aszfalttal, ezen felül a Petőfi utca 3,5 - 4 méter széles útburkolatának kiszélesítése 1-1,5 méterrel. A beruházás hossza 1424 méter.

A megvalósítás a következő hosszútávú célokhoz járult hozzá:

• kétoldali csapadékelvezetés
  • lakóépületek, intézmények elérési idejének csökkentése, biztonságosabb elérése
  • önkormányzati utak állagának megóvása
  • településközpont elkerülésének lehetősége
  • a Petőfi utcában biztonságos kétirányú forgalom
  • az úton közlekedő kerékpárosok védelme
  • környezetterhelés csökkentése a településközpotban