Medgyesegyháza Testvérvárosai

Medgyesegyháza testvérvárosai

• Világosvár - Şiria (Román Köztársaság) A két település önkormányzata 2006. december 18-án, a Kisebbségek Napja alkalmából kötötte meg kölcsönösen előnyös testvértelepülési egyezményt. Az Együttműködési Megállapodás szerint az együttműködés legfontosabb területei a hagyományápolás, kultúra, az oktatás, a turizmus és környezetvédelem.

• Járavize - Valea Ierii (Román Köztársaság) Medgyesegyháza és Járavize 2003-ban kétoldalú egyezménnyel létesített testvér települési kapcsolatot. Az együttműködés területei: kultúra, hagyományápolás, oktatás, gazdaság, turizmus és környezetvédelem. Az elmúlt nyolc év kapcsolatai kölcsönösen előnyösnek bizonyultak. A két település Önkormányzati vezetői, képviselői, civil szervezetei és vállalkozói az elmúlt években szoros együttműködést alakítottak ki. A két település általános iskolás tanulói rendszeres nyári cseretáborozáson vesznek részt, ahol elsajátítják egymás nyelvét, kultúráját, hagyományait. Rendszeresek a közös kulturális rendezvények és sportversenyek.

• Gúta – Kolárovo (Szlovákia) A két település polgármestere 2013. szeptember 27-én, a XXI. Medgyesegyházi Napok alkalmából tartott ünnepi Képviselő-testületi ülésen, Medgyesegyházán kötötte meg a már korábban is elevenen élő a rokoni-ismerősi kapcsolatokra, látogatásokra épülő hivatalos testvértelepülési Együttműködési Megállapodást. A megállapodás szerint az együttműködés legfontosabb területei az önkormányzati működéssel kapcsolatos tapasztalat csere, oktatás, kultúra, sport, turisztika és környezetvédelem. Forrás:www.medgyesegyhaza.hu