Medgyesegyháza Város intézményeinek energetikai fejlesztése

Projekt megnevezése: Medgyesegyháza Város intézményeinek energetikai fejlesztése

Támogatási összeg: 157 901 101 Ft

Kivitelezés ideje: 2014.07.03.-2014.11.03.

Kedvezményezett: Medgyesegyháza Város Önkormányzata

A pályázati felhívás címe: Épületenergetikai fejlesztések és közvilágítás energiatakarékos átalakítása

Azonosítószáma: KEOP-5.5.0/A/12-2013-0158

Pályázó: Medgyesegyháza Város Önkormányzata

Pályázat befogadása: 2013. február 13.

A beruházás összköltsége: 185 766 001 Ft

A támogatás mértéke: 85%

A projekt indokoltsága:

Medgyesegyháza város közintézményeiről általánosan elmondható, hogy több évtizeddel ezelőtt épültek. A kivitelezés során nem vették figyelembe az energiahatékonysági szempontokat, ezért napjainkban már elavult rendszerek működnek az épületekben.

A beruházás várható eredménye:

Az Európai Unió támogatásának köszönhetően új fűtési rendszert kap az Idősek Klubja, a Művelődési Ház és Könyvtár illetve a Schéner Mihály Általános Iskola Jókai utcában található épülete. Minden épületen újabbakra, korszerűbbekre cserélik a nyílászárókat, a beruházás harmadik eleme a hőszigetelési tulajdonságok javítása, amely szintén a projekt keretében valósul meg.

A projekt megvalósítását követően az épületek energia szükséglete csökken, amely a fenntartók számára költségcsökkentést jelent. További kedvező hatása a projektnek, hogy csökken az épületek környezetre gyakorolt terhelése, hiszen kevesebb energiát használnak fel.