Zöld város kialakítása Medgyesegyházán TOP-2.1.2

Projekt címe: Zöld város kialakítása Medgyesegyházán

Támogatás összege: 220 000 000 forint

Támogatás intenzitása: 100%

A projekt fizikai zárása: 2019.10.31.

Projekt azonosító száma: TOP-2.1.2-15-BS1-2016-00014

Projekt bemutatása

A Medgyesegyháza Városi Önkormányzat a városközpontban található Művelődési Ház és Könyvtár melletti területet és a városközpont szélén lévő sportpályát, valamint a Szondy utcai közparkot és a Gárdonyi utcánál elhelyezkedő közterületet kívánja fejleszteni, illetve egy játszótér és szabadtéri kondipark kiépítését tervezi. A Kossuth térrel szemben lévő Művelődési Ház és Könyvtár nyugati és déli oldalán „L” alakban lévő jelenlegi parkoló területe fejleszthető városi rendezvényközponttá, szabadtéri színpaddal és kiszolgáló egységekkel. Jelenleg is itt tartja a város a nagy rendezvényeit ideiglenes berendezésekkel, létesítményekkel, így viszont bizonyos fix kiszolgáló elemek telepíthetők, melyek a városi ünnepek, rendezvények lebonyolítását leegyszerűsítik, azok színvonalát emelik. Továbbá ide helyezhető egy fedett szabadtéri színpad és az észak-nyugati parkolóba egy félig fedett multifunkcionális árusító helyszín (hrsz. 525).

A projekt másik fő helyszíne a sportpálya, ahová kapuk, kispadok, játszótér, illetve szabadtéri sportpark (“kondipark”) kerültek tervezésre (hrsz. 212). A Szondy utcai közpark (hrsz. 1184) és a Gárdonyi utcánál elhelyezkedő közterületet (hrsz. 1/6), valamint a szociális otthont övező zöldterület-fejlesztés (hrsz.:198/1) az “A” főtevékenységhez kapcsolódik. A zöldterület-fejlesztés és rehabilitáció keretében megvalósul a gyomirtást és beteg fák eltávolítását követően a területek teljes zöldterület-megújítása, sétautak rekonstrukciója, új sétautak kialakítása, utcabútorok elhelyezése, szelektív hulladékgyűjtők kihelyezése. A zöldterület-fejlesztések és rekonstrukciók célja a többszintes növényállomány kialakítása és szükség szerinti helyreállítása. Energiatakarékos, megújuló energiaforrás felhasználásával egybekötött napelemes LED térvilágítás kerül kialakításra. Az akadálymentesítés az elsődleges helyszínen akadálymentesített parkoló és akadálymentes illemhely kialakítása, a zöldterület-fejlesztési helyszíneken akadálymentesített sétautak formájában valósul meg.

Letölhető dokumentumok:

1.  Átnézetes helyszínrajz